stat4u
DLACZEGO NA ŚWIĘTO SOŁTYSÓW MARSZAŁEK ZAPROSIŁ TYLKO POLITYKÓW PSL? - PYTA POSEŁ KUKIZ'15 - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

DLACZEGO NA ŚWIĘTO SOŁTYSÓW MARSZAŁEK ZAPROSIŁ TYLKO POLITYKÓW PSL? - PYTA POSEŁ KUKIZ'15

Aktualności » DLACZEGO NA ŚWIĘTO SOŁTYSÓW MARSZAŁEK ZAPROSIŁ TYLKO POLITYKÓW PSL? - PYTA POSEŁ KUKIZ'15

Data:15.03.2018(ost. aktualizacja 15.03.2018 23:51)
  • Na Samorządowy Dzień Sołtysa marszałek Gustaw Marek Brzezin (PSL) zaprosił tylko polityków z PSL, na zdjęciu od lewej poseł Urszula Pasławska, marszałek, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz – prezes PSLu i wicemarszałek Wioletta Jaskulska/ Źródło: www.ro.com.pl
    Na Samorządowy Dzień Sołtysa marszałek Gustaw Marek Brzezin (PSL) zaprosił tylko polityków z PSL, na zdjęciu od lewej poseł Urszula Pasławska, marszałek, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz – prezes PSLu i wicemarszałek Wioletta Jaskulska/ Źródło: www.ro.com.pl

Święto sołtysów z Warmii i Mazur zorganizowano w piątek w Ostródzie. Przyjechało ponad tysiąc osób z całego województwa. Imprezę organizował marszałek, a pojawili się na niej prominentni działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego – w tym szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który mówił m.in. o złożonym przez ludowców projekcie ustawy o samorządzie sołeckim.

Na obchodach nie było nikogo z innych partii. Nie zaproszono także posła Kukiz 15 Andrzeja Maciejewskiego, który jako szef  sejmowej komisji samorządu terytorialnego bywa zapraszany na różne imprezy.

Jaka jest puenta? Że pozostali posłowie mają w nosie sołtysów, a troszczy się o nich tylko PSL. Nie ma mojej zgody na to, żeby ktokolwiek upartyjniał i robił sobie imprezę za pieniądze publiczne – mówi poseł.

Nie zaproszono też wojewody warmińsko-mazurskiego, z informacji dziennikarzy Radia Olsztyn wynika, że nie było również nikogo z Platformy Obywatelskiej, która wraz z PSL-em rządzi w województwie warmińsko-mazurskim. Mimo to marszałek Gustaw Marek Brzezin odpiera zarzuty o upolitycznienie. A dopytywany o dobór gości odpowiada:

Sołtysi są zainteresowani ustawą o samorządzie sołeckim, a ponieważ tylko jeden klub – PSL – taki projekt przygotował, stąd ta informacja była na tym święcie – przekonuje marszałek.

Poseł Andrzej Maciejewski wysłał do marszałka pismo z pytaniami o koszt imprezy i listę zaproszonych. Złożenie interpelacji w tej sprawie zapowiadają również opozycyjni radni zasiadający w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: www.ro.com.pl