stat4u
FABRYKA NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW ZLIKWIDOWANA - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

FABRYKA NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW ZLIKWIDOWANA

Aktualności » FABRYKA NIELEGALNYCH PAPIEROSÓW ZLIKWIDOWANA

Data:17.05.2016 (ost. aktualizacja 17.05.2016 11:59)
  • źródło: W-MOSG
    źródło: W-MOSG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z CBŚ, Izbą Celną, Urzędem Kontroli Skarbowej zlikwidowali dużą fabrykę, która zlokalizowana była w kilku miejscowościach. Funkcjonariusze zatrzymali 6 osób, w tym jednego obywatela Ukrainy i dwóch Rosjan.

Funkcjonariusze ustalili, że w kilku miejscowościach pod Warszawą produkowane są nielegalne papierosy. Wspólnie z funkcjonariuszami innych służb „weszli” jednocześnie do kilku pomieszczeń.  

Na miejscu zabezpieczono działającą linię technologiczną do produkcji papierosów, gdzie ujawniono około 7 mln papierosów oraz 3,3 tony krajanki tytoniowej.

W związku z przestępczym procederem  zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 26 do 54 lat, w tym obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Rosji.

Czterech z zatrzymanych usłyszało w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie – nadzorującej tę sprawę - zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym oraz cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

Straty skarbu państwa oszacowano na 10 mln zł.

Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej