stat4u
GABINET W KRAINIE CIENI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

GABINET W KRAINIE CIENI

Aktualności » GABINET W KRAINIE CIENI

Data:22.11.2016 (ost. aktualizacja 22.11.2016 23:20)
  • fot. Tomasz Dudziak
    fot. Tomasz Dudziak

Platforma Obywatelska – jako opozycja – ma jeden sposób na istnienie w Sejmie. Polega on na ciągłym atakowaniu rządzącej większości. Ulubionymi sposobami są personalne ataki na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przypisywanie mu wszelkich negatywnych cech, a także roli dyktatora. Rola Kaczyńskiego z pewnością jest specjalna, ale przecież w każdej partii są liderzy, ich otoczenie i zwykli członkowie. W Platformie też tak było.

PO atakuje także z determinacją każdy pomysł i propozycję PiS-owskiego rządu, popadając często w śmieszność. Tak było, kiedy – wobec zagrożenia terroryzmem- zapadały ustawy dające większe uprawnienia policji. Opozycja grzmiała o państwie policyjnym, a tymczasem rozwiązania okazały się skuteczne i wizyta Papieża oraz Światowe Dni Młodzieży przeszły w Polsce spokojnie.

Atakowany był także sztandarowy projekt PiS – ustawa „500+” wspierająca rodziców wychowujących dzieci. Teraz, kiedy się okazuje, że projekt działa i zmniejszyły się problemy wielu rodzin, a wypłata zasiłków dała impuls gospodarce, politycy PO bynajmniej nie przyznają się do błędu.

Totalna opozycja w wykonaniu partii, która była u władzy 8 lat i pozostawiła po sobie afery i niesmak, jest nieco groteskowa, w związku z czym nowy lider PO – Grzegorz Schetyna postanowił stworzyć nowy wizerunek ugrupowania. „Nie będziemy już antypisem!” stwierdził Schetyna i powołał „gabinet cieni”, czyli alternatywny rząd.

Strony: