stat4u
Kętrzyn. 15-LATEK CHCIAŁ SPOTKAĆ SIĘ Z DZIEWCZYNĄ POZNANĄ W INTERNECIE. KUPIŁ SAMOCHÓD I BEZ PRAWA JAZDY POJECHAŁ DO NIEJ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. 15-LATEK CHCIAŁ SPOTKAĆ SIĘ Z DZIEWCZYNĄ POZNANĄ W INTERNECIE. KUPIŁ SAMOCHÓD I BEZ PRAWA JAZDY POJECHAŁ DO NIEJ

Aktualności » Kętrzyn. 15-LATEK CHCIAŁ SPOTKAĆ SIĘ Z DZIEWCZYNĄ POZNANĄ W INTERNECIE. KUPIŁ SAMOCHÓD I BEZ PRAWA JAZDY POJECHAŁ DO NIEJ

Data:28.06.2016 (ost. aktualizacja 28.06.2016 12:15)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

W niedzielne popołudnie (26.06.2016) kilka minut po godz. 17:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od funkcjonariusza Straży Granicznej, że na trasie Gęsiki-Główczyno w gm. Barciany, patrol zatrzymał do kontroli pojazd marki Daewoo Tico. Według zgłoszenia kierującym miała być osoba nieposiadająca uprawnień do kierowania.

Kiedy policjanci pojechali na miejsce ustalili, że powodem kontroli było nerwowe zachowanie osoby siedzącej za kierownicą. Kiedy kierujący pojazdem zauważył nadjeżdżający oznakowany pojazd służby mundurowej zaczął zjeżdżać z jezdni na pobocze, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Szybko wyjaśnił się powód takiego zachowania kierującego osobówką.

Jak się okazało za kierownicą auta siedział 15-letni chłopak. Mieszkaniec gminy Rozogi tłumaczył policjantom, że właśnie jechał do swojej koleżanki, którą poznał przez Internet. Zapytany o to skąd wziął samochód, nastolatek powiedział, że wspólnie ze swoim pełnoletnim kolegą tydzień wcześniej go kupił. Pieniądze na auto były jego, natomiast umowa kupna pojazdu jest sporządzona na jego pełnoletniego kolegę.

Chłopak powiedział funkcjonariuszom, że pojazd od momentu zakupu był użytkowany tylko i wyłącznie przez niego, jednak w obawie przed rodzicami samochód przechowywał w lesie około 0,5 km od miejsca zamieszkania. Po przeprowadzonych czynnościach 15-latek został przekazany rodzicom.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

KWP Olsztyn/jk