stat4u
Kętrzyn. DWA ZDARZENIA DROGOWE. POLICJANCI APELUJĄ O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. DWA ZDARZENIA DROGOWE. POLICJANCI APELUJĄ O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI

Aktualności » Kętrzyn. DWA ZDARZENIA DROGOWE. POLICJANCI APELUJĄ O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI

Data:04.02.2018(ost. aktualizacja 04.02.2018 22:06)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn
Wczoraj kilka minut przed godz. 8.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w rejonie skrzyżowania dróg Barciany-Korsze  w pobliżu miejscowości Radosze stoi rozbity o drzewo pojazd marki Opel Corsa. Z informacji wynikało, że w pobliżu pojazdu nikogo nie ma. We wskazany rejon natychmiast zostali wysłani policjanci, który ustalili właściciela pojazdu i od razu udali się w miejsce zamieszkania. Pod wskazanym adresem zastali mężczyznę, który był  właścicielem pojazdu. 54-letni mieszkaniec gminy Barciany tłumaczył policjantom, że gdy wracał do domu to na jezdnię wbiegła mu sarna, a on chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem odbił pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna poinformował, że pojazdem podróżował sam i nic mu się nie stało. Chciał we własnym zakresie zabezpieczyć pojazd. Na miejsce wysłany został holownik, który przewiózł pojazd we wskazane miejsce przez właściciela.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło przed godz. 15.00 w Kętrzynie na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z Pomorską. Tu z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe.  We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci ruchu drogowego, którzy ustalili, że 53-letnia kobieta kierując oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu golfem mężczyźnie i doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości kierujących nie budziły zastrzeżeń.  Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i zakończyło się na pouczeniu.  

Policjanci apelują, aby zachować ostrożność szczególnie w okolicach lasów. To bardzo ważne, aby nie lekceważyć znaków drogowych ostrzegających o takim zagrożeniu. Jedźmy skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale może to być również dzika zwierzyna.

Policjanci z Warmii i Mazur apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie bezpieczeństwa. W ciągu trzech dni lutego doszło do trzech wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby. Wypadek to suma kilku czynników, ale bezpieczeństwo zależy od nas samych.

W ubiegłym roku głównymi przyczynami wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustąpienie pierwszeństwa. Z naszych doświadczeń wynika, że w dalszym ciągu kierowcy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. My jako policjanci ze swojej strony w dalszym ciągu będziemy prowadzić działania ukierunkowane na prędkość, stan trzeźwości i nie będziemy pobłażali wszystkim tym kierującym, którzy rażąco naruszają przepisy prawa ruchu drogowego. Będziemy prowadzili działania prewencyjne i profilaktyczne, dlatego, że Polska jest w ogonie krajów europejskich, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze.

KPP Kętrzyn/jk