stat4u
Kętrzyn. DWAJ 12-LATKOWIE KRADLI W SZATNI LODOWISKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. DWAJ 12-LATKOWIE KRADLI W SZATNI LODOWISKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE

Aktualności » Kętrzyn. DWAJ 12-LATKOWIE KRADLI W SZATNI LODOWISKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE

Data:30.12.2015 (ost. aktualizacja 30.12.2015 18:40)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Do zdarzenia doszło 15 grudnia. Wtedy oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że z szatni lodowiska miejskiego nieznany sprawca dokonał kradzieży portfela z zawartością dowodu osobistego, prawa jazdy oraz pieniędzy w kwocie 100 złotych. Policjanci zajmując się tą sprawą przesłuchali świadków, gromadzili i analizowali dowody.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami kradzieży byli dwaj 12-latkowie. Szybko wyszło też na jaw, że ta kradzież nie była ich ostatnim tego typu czynem. Kilka dni później, w niemal identycznych okolicznościach z tego samego pomieszczenia skradziony został portfel, w którym bylo 70 zł oraz dokumenty.

Jak się okazało chłopcy na pomysł kradziezy portfeli z szatni lodowiska wpadli jeżdżąc na łyżwach. Jeden z nich stał na tzw. czatach pilnując czy nikt nie idzie, a drugi wyciągał portfele z kurtek pozostawionych w pomieszczeniu. Po wyjęciu pieniędzy portfel z dokumentami schowali w toalecie, a drugi wyrzucili na dach lokalu gastronomicznego. Natomiast skradzione pieniądze przeznaczyli na słodycze.

Za popełnione kradzieże odpowiedzą przed sędzią Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kętrzynie

KWP Olsztyn