stat4u
Kętrzyn. DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI, BYĆ MOŻE NIE DOSZŁO DO TRAGEDII - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI, BYĆ MOŻE NIE DOSZŁO DO TRAGEDII

Aktualności » Kętrzyn. DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI, BYĆ MOŻE NIE DOSZŁO DO TRAGEDII

Data:07.09.2016 (ost. aktualizacja 07.09.2016 10:07)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Zdarza się, że w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję, gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii. 

Wczoraj o godzinie 9.00 do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zatelefonowała jedna z mieszkanek,  która zwróciła uwagę na podejrzane manewry kierowcy audi, który jeździł po miejscowości Mażany w gminie Kętrzyn. Kierowca auta miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością jezdni. Zgłaszająca podejrzewała, że kierujący audi może być pijany. Oficer dyżurny przekazał natychmiast informację patrolom policyjnym będącym w terenie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opisany przez świadka pojazd. Podejrzenia zgłaszającej były słuszne. Jak się okazało, kierujący autem 65-letni Mieczysław B. był pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz kierowca będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/jk