stat4u
Kętrzyn. Dzięki zgłoszeniu policjanci zatrzymali pijanego pirata drogowego - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Dzięki zgłoszeniu policjanci zatrzymali pijanego pirata drogowego

Aktualności » Kętrzyn. Dzięki zgłoszeniu policjanci zatrzymali pijanego pirata drogowego

Data:09.08.2013 (ost. aktualizacja 09.08.2013 13:20)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Wczoraj  około godziny 17.40 z kętrzyńskimi policjantami skontaktował się telefonicznie mieszkaniec i przekazał informację o kierowcy, który prowadził audi na trasie Kętrzyn - Kraskowo. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Prowadzone przez niego z dużą prędkością auto momentami nie mieściło się na swoim pasie ruchu, zjeżdżając od pobocza do pobocza drogi. Już po kilku minutach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze  poczuli intensywny zapach alkoholu. Podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Jak się okazało, kierujący audi 42-letni Tomasz P. był pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz o jego losie zadecyduje prokuratura i sąd. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Jak się okazuje, mieszkańcy nie mają oporów przed powiadamianiem policji o różnego rodzaju zdarzeniach, również o podłożu alkoholowym. Nie tylko zgłaszane są podejrzenia prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, czy chuligańskie wybryki związane z zniszczeniem mienia i zakłócaniem spokoju. Także wtedy kiedy dzieci  są pod opieką pijanych rodziców, zgłaszający chwytają za telefon i dzwonią na policję. Dzięki tej współpracy z funkcjonariuszami, udaje się uniknąć wielu nieszczęść, być może także tragicznych. 

KWP Olsztyn

JK