stat4u
Kętrzyn. Każdy sobie ... - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Każdy sobie ...

Aktualności » Kętrzyn. Każdy sobie ...

Data:07.04.2013 (ostatnia aktualizacja 07.04.2013 14:30)
  • zdjęcie jest ilustracją do tekstu
    zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Jak wiadomo, warmińsko-mazurskie ma najwyższy wskaźnik bezrobocia w Polsce, a powiat kętrzyński jest w „czołówce” województwa. Ludzie nie mają pracy, żyją „od pierwszego do pierwszego”. Coraz więcej ludzi korzysta z pomocy Miejskiego czy też Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomoc ludziom najgorzej sytuowanym, najbardziej jej potrzebującym odbywa się poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dotyczy osób zamieszkałych na terenie miasta Kętrzyn) bądź też poprzez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (mieszkańcy Gminy Kętrzyn).

Taki podział na osoby z „miasta” i z „terenu” dotyczy również pomocy żywnościowej dostarczanej uprawnionym do otrzymania takiej pomocy we współpracy z Bankiem Żywności z siedzibą w Olsztynie.

Niestety, jak wynika z otrzymanych informacji, od początku roku 2013 najbardziej potrzebujący mieszkańcy zamieszkali na terenie miasta Kętrzyn nie otrzymują pomocy w postaci żywności, bowiem uprawniony podmiot współpracujący z Bankiem Żywności i wydający poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie produkty, zaprzestał tej działalności. Ludzie zostali pozbawieni wsparcia, często bardzo znaczącego dla domowego budżetu. Należy zaznaczyć, że nie ma możliwości otrzymywania pomocy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie gdyż, jak informują pracownicy Urzędu Gminy w Kętrzynie, podział na „miasto” i „gminę” nie pozwala na pomoc ludziom nie z ich rejonu.

Informację o zaistniałej sytuacji otrzymaliśmy w połowie marca 2013. Być może coś się zmieniło przez ostatnie dwa tygodnie w tej sprawie.

Jeśli jednak nadal mieszkańcy z terenu miasta Kętrzyn nie mogą otrzymywać wsparcia w postaci pomocy żywnościowej, należałoby zrobić wszystko, by pomoc w tej formie była kontynuowana.

Może chęć współpracy wyrazi jakiś podmiot? A może sami zainteresowani utworzą stowarzyszenie i nawiążą współpracę z Bankiem Żywności w Olsztynie? Redakcja portalu chętnie w tym pomoże (kontakt@info-racje.pl).

 

Poprosimy też burmistrza Kętrzyna – Krzysztofa Hećmana – o wypowiedzenie się w tej sprawie.

 

Do tematu powrócimy.