stat4u
Kętrzyn, Korsze. DWUKROTNIE PRZEKROCZYŁ DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ. STRACIŁ PRAWO JAZDY - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn, Korsze. DWUKROTNIE PRZEKROCZYŁ DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ. STRACIŁ PRAWO JAZDY

Aktualności » Kętrzyn, Korsze. DWUKROTNIE PRZEKROCZYŁ DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ. STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data:22.05.2015 (ost. aktualizacja 22.05.2015 19:45)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Wczoraj przed godz. 16 policjanci kętrzyńskiej drogówki prowadzili statyczną kontrolę prędkości w miejscowości Łankiejmy gm. Korsze. Podczas jednego z pomiarów wyświetlacz radaru wykazał, że nadjeżdżający kierowca samochodu osobowego WV Lupo, w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jedzie z prędkością 93 km/h. Policjanci ruszyli za kierowcą, który wciąż  zwiększał prędkość. 53-letni Jarosław J. tak się spieszył, że nie zauważył jadących za nim i chcących zatrzymać go do kontroli policjantów. Mężczyzna poza obszarem zabudowanym popełnił kolejne wykroczenie, jadąc z prędkością 128km/h. Funkcjonariusze  zatrzymali pojazd do  do kontroli, a kierowcę poinformowali o jej przyczynie, wskazując wynik pomiaru prędkości na rejestratorze.

Zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od poniedziałku, policjanci odebrali mu prawo jazdy. Kierowca został ukarany także 700-złotowym mandatem oraz 16 punktami karnymi.

KWP Olsztyn, jk