stat4u
Kętrzyn/Korsze. JEDEN WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I UCIEKAŁ W POBLISKIE POLA, DRUGI WPADŁ JAK WYSZEDŁ Z APTEKI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn/Korsze. JEDEN WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I UCIEKAŁ W POBLISKIE POLA, DRUGI WPADŁ JAK WYSZEDŁ Z APTEKI

Aktualności » Kętrzyn/Korsze. JEDEN WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I UCIEKAŁ W POBLISKIE POLA, DRUGI WPADŁ JAK WYSZEDŁ Z APTEKI

Data:13.01.2017 (ost. aktualizacja 13.01.2017 15:30)
  • Ilustracja do tekstu/Archiwum
    Ilustracja do tekstu/Archiwum

Policjanci realizując swoje codzienne zadania, podejmują m.in. działania zmierzające do ustalenia miejsc pobytu osób zaginionych i poszukiwanych. Szereg czynności procesowych, wzmożona praca operacyjna, a także pozyskane informacje o różnych miejscach pobytu zaginionych i ukrywania się przestępców umożliwiają znalezienie oraz zatrzymanie takich osób, a następnie zgodnie z decyzją sądów lub prokuratur doprowadzenie ich do właściwych instytucji bądź placówek.

Tak też było wczoraj. Dzielnicowi z Korsz ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Korsze może przebywać poszukiwany mężczyzna. Kiedy policjanci zapukali do drzwi mieszkania usłyszeli pytanie zadane przez kobietę „Kto tam?" Na hasło "Policja Dzielnicowy", bardzo proszę otworzyć", po chwili funkcjonariusze usłyszeli dźwięk otwieranego okna. Nie czekając, od razu pobiegli z drugiej strony budynku, gdzie zauważyli uciekającego w pobliskie pola mężczyznę. Po chwili 27-latek został zatrzymany przez dzielnicowych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyjaśnił się powód zachowania mężczyzny. Jak się okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za wykroczenie skarbowe. Mężczyzna ma do odbycia karę 22 dni pozbawienia wolności.  

Do drugiego zatrzymania doszło wczoraj o godzinie 18.00.  Kętrzyńscy policjanci zauważyli, że z jednej z aptek na terenie miasta wyszedł poszukiwany 26-latek. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mieszkaniec miasta ma do odbycia karę 1 miesiąca pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, której dokonał w ubiegłym roku.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do aresztów śledczych gdzie każdy z nich odbędzie karę pozbawienia wolności

KPP Kętrzyn/jk