stat4u
Kętrzyn, Korsze. PIJANEGO KIEROWCĘ ZATRZYMALI POLICJANCI PO SŁUŻBIE - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn, Korsze. PIJANEGO KIEROWCĘ ZATRZYMALI POLICJANCI PO SŁUŻBIE

Aktualności » Kętrzyn, Korsze. PIJANEGO KIEROWCĘ ZATRZYMALI POLICJANCI PO SŁUŻBIE

Data:21.04.2016 (ost. aktualizacja 21.04.2016 19:00)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn
Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego usunięcie ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów.

Dlatego policjanci z Komisariatu Policji w Korszach jadąc swoim prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby, zwrócili uwagę na kierowcę osobówki, który na trasie Kętrzyn-Bartoszyce jechał całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Mężczyzna na oznakowanym przejeździe kolejowym nie zatrzymał się przed znakiem stop. Policjanci zawrócili i pojechali za kierowcą. Wyprzedzili auto, wybiegli ze swojego samochodu i zatrzymali mężczyznę.

W trakcie rozmowy wyczuli od kierowcy zapach alkoholu, więc wezwali na miejsce policyjny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

KWP Olsztyn/jk