stat4u
Kętrzyn, Korsze. Zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Jeden trafił do zakładu karnego - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn, Korsze. Zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Jeden trafił do zakładu karnego

Aktualności » Kętrzyn, Korsze. Zatrzymali nietrzeźwych kierowców. Jeden trafił do zakładu karnego

Data:14.10.2013 (ost. aktualizacja 14.10.2013 16:29)
  • źródło: archiwum
    źródło: archiwum

Wczoraj po godzinie 0.30 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Mazurską w Kętrzynie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni Arkadiusz W. kierując samochodem marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu passatowi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca   miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10. Dodatkowo mężczyzna  odpowie przed sądem, gdzie trafi wniosek w sprawie spowodowania kolizji drogowej.
 
W niespełna  3 godziny później w Korszach przy ulicy Mickiewicza  policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki VW Passat. Kierowca w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas przeprowadzanej kontroli mężczyzna  zachowywał się nerwowo. Szybko wyjaśniło się z jakiego powodu. W trakcie legitymowania okazało się, że 18-letni Kamil T. jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna kierował autem mając 0,30 promila alkoholu w organizmie.     


Dzisiaj 18-latek trafi do  zakładu karnego. Nie uniknie również kary za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu za co grozi utrata prawo jazdy, kara aresztu lub grzywny.

KWP Olsztyn

JK