stat4u
Kętrzyn. NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ, BO ... WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ MAJĄC PONAD 2 PROMILE ALKOHOLU - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ, BO ... WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ MAJĄC PONAD 2 PROMILE ALKOHOLU

Różne » Kętrzyn. NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ, BO ... WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ MAJĄC PONAD 2 PROMILE ALKOHOLU

Data:26.03.2018(ost. aktualizacja 26.03.2018 16:15)
  • Ilustracja do tekstu/Internet
    Ilustracja do tekstu/Internet

W minioną sobotę około godziny 20.00 kętrzyńscy policjanci patrolując trasę  Kętrzyn -Stara Różanka zauważyli opla, którego kierowca  na widok policyjnego radiowozu skręcił w boczną drogę i zdecydowanie przyśpieszył. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego oplem. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierowca nadal kontynuował jazdę ignorując podawane polecenia. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce 56-latek będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat. Nie uniknie również kary za jazdę  w stanie nietrzeźwości.

KPP Kętrzyn/jk