stat4u
Kętrzyn. NIEBEZPIECZNE ZNALEZISKA Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. NIEBEZPIECZNE ZNALEZISKA Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

Aktualności » Kętrzyn. NIEBEZPIECZNE ZNALEZISKA Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

Data:27.04.2017 (ost. aktualizacja 27.04.2017 14:11)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

Wczoraj (26.04.2017) dwukrotnie oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o nietypowych znaleziskach. Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusz odebrał o godz. 15:15. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że w miejscowości Leśniewo w gminie Srokowo, gdy wykonywał prace polowe znalazł niewybuch. Będący na miejscu funkcjonariusz z zespołu minersko-pirotechnicznego, określił, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. O drugim znalezisku policjanci zostali poinformowani około godz. 19:00. Z przekazanych informacji wynikało, że na terenie jednej z sortowni odpadów na taśmie została odnaleziona amunicja, która została przywieziona przez śmieciarkę. W tym przypadku policjant ustalił i zabezpieczył 85 sztuk amunicji, która również pochodziła z okresu II wojny światowej.

Nietypowe znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci. Odnaleziony pocisk oraz amunicja zostanie zabezpieczona przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej z Giżycka i zostanie zdetonowana w bezpieczny sposób na poligonie wojskowym.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję.

KPP Kętrzyn/jk