stat4u
Kętrzyn. NIETRZEŹWA I BEZ ODBLASKU WTARGNĘŁA POD TIRA - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. NIETRZEŹWA I BEZ ODBLASKU WTARGNĘŁA POD TIRA

Aktualności » Kętrzyn. NIETRZEŹWA I BEZ ODBLASKU WTARGNĘŁA POD TIRA

Data:11.09.2015 (ost. aktualizacja 11.09.2015 21:05)
  • ilustracja do tekstu/archiwum
    ilustracja do tekstu/archiwum

Przedwczoraj wieczorem, o godz. 21.30 dyspozytorka numeru 112 przekazała oficerowi dyżurnemu kętrzyńskiej Policji informacje o potrąceniu pieszej. Natychmiast na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że na ul. Bałtyckiej 80-latka przechodziła przez jezdnię w miejscu niebezpiecznym, nie miała na sobie również żadnych elementów odblaskowych. Nadjeżdżający tir nie miał szansy wyhamować i doszło do potrącenia. Jak się okazało, kobieta dodatkowo była nietrzeźwa. Pomimo grożącej odpowiedzialności za naruszenie przepisów ruchu drogowego mieszkanka Kętrzyna może mówić o sporym szczęściu, że zdołała uniknąć śmierci lub poważnych obrażeń i jeszcze tego samego wieczoru na własne żądanie wypisała się ze szpitala.

Policjanci przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych i to nie tylko ze względu na odpowiedzialność prawną za ewentualne wykroczenie, ale przede wszystkim dla ochrony życia i zdrowia pieszych.

Jak przypomina asp. Marta Andruczyk z gołdapskiej Policji - Elementy odblaskowe ratują życie!

W okresie jesienno – zimowym szybko zapada zmrok, a droga hamowania pojazdów jest wydłużona. Jeżeli pieszy jest ubrany na czarno, a rowerzysta porusza się nieoświetlonym jednośladem i nie posiada na sobie żadnych elementów odblaskowych, to kierujący pojazdem ma szansę zauważyć ich z odległości 30 – 40 metrów. Kamizelka odblaskowa, opaska czy też inny odblaskowy element noszony przez pieszego spowodują, że kierowca zobaczy go już z odległości około 120 – 160 metrów, a jeśli kierowca użyje długich świateł, to nawet 1000 metrów. W związku z tym – ma czas na zmniejszenie prędkości auta lub wykonanie innego bezpiecznego manewru. 

Pamiętajmy!!!

Odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

ma/af/jk