stat4u
Kętrzyn. Nietrzeźwy 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Nietrzeźwy 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem

Aktualności » Kętrzyn. Nietrzeźwy 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem

Data:19.08.2013(ost. aktualizacja 19.08.2013 14:17)
  • źródło: KWP Olszty
    źródło: KWP Olszty

Dzisiaj około godziny 6.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został poinformowany, że na jednym z placów zabaw mieszczących się na terenie miasta grupa młodzieży głośno się zachowuje i najprawdopodobniej pije alkohol. Z informacji wynikało również, że osoby te po wypiciu trunków rozbijała butelki.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali tam cztery osoby siedzące na jednej z ławek, wokół której porozrzucane były butelki po piwie. Podczas przeprowadzanej  interwencji jeden z mężczyzn, będąc pod działaniem alkoholu, zaczął się awanturować i głośno krzyczeć. Naruszył także nietykalność cielesną funkcjonariusza, szarpiąc go za mundur. Agresywny 17-latek został zatrzymany. Kamil T. tłumaczył funkcjonariuszom, że alkohol znalazł na ulicy. 

Policjanci prowadzą teraz czynności, mające wyjaśnić skąd nieletni wziął alkohol. Po wytrzeźwieniu 17-latek usłyszy zarzut. Za  naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności. Nastolatek nie uniknie również odpowiedzialności za znieważenie policjantów. Z uwagi na to, że Kamil T. był pijany zostanie wobec niego skierowany wniosek do sądu rodzinnego i nieletnich.   Zgodnie z treścią Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków może świadczyć o demoralizacji nieletniego.

KWP Olsztyn