stat4u
Kętrzyn. PIJANA MATKA ZA KIEROWNICĄ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PIJANA MATKA ZA KIEROWNICĄ

Aktualności » Kętrzyn. PIJANA MATKA ZA KIEROWNICĄ

Data:29.06.2015 (ost. aktualizacja 29.06.2015 20:45)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

W niedzielny wieczór kętrzyńscy policjanci być może zapobiegli tragedii na drodze zatrzymując pijanego kierowcę. Po godz. 21. funkcjonariusze kontrolując ulice miasta przy ul. Zjazdowej w Kętrzynie zauważyli pojazd audi zaparkowany przy drzwiach wejściowych do sklepu nocnego. Samochód utrudniał przejazd innym jadącym pojazdom. Podczas kontroli na miejscu  pasażera siedział 26-letni mężczyzna, który powiedział, że kierująca jest w sklepie. W aucie poza nim, na tylnym siedzeniu przebywała także dwójka chłopców w wieku 11 i 10 lat.

Po chwili do policjantów podeszła kobieta, która przyjechała w to miejsce autem. W trakcie rozmowy z 30-letnią Magdaleną B. policjanci wyczuli od niej zapach alkoholu. Kobieta najpierw twierdziła, że nie spożywała alkoholu, by po chwili przyznać, że jednak wypiła piwo. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kobiety i wtedy okazało się, że 30-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie.

Magdalena B. tłumaczyła policjantom, że przyjechała do sklepu z bratem tylko po alkohol, a dzieci zabrała ze sobą, bo nie miała ich z kim zostawić. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę pijanej kobiecie. Dzieci, którym na szczęście nic się nie stało, całe i zdrowe zostały przekazane pod opiekę trzeźwym opiekunom.

Teraz kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nawet 15 lat, a o zaistniałym zdarzeniu zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

KWP Olsztyn/jk