stat4u
Kętrzyn. PIJANA UDERZYŁA W PRZYDROŻNE DRZEWO - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PIJANA UDERZYŁA W PRZYDROŻNE DRZEWO

Aktualności » Kętrzyn. PIJANA UDERZYŁA W PRZYDROŻNE DRZEWO

Data:11.06.2015 (ost. aktualizacja 11.06.2015 22:13)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Wczoraj około godziny 21.20 dyżurny kętrzyńskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze Garbno-Kętrzyn. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów i karetkę pogotowia. Okazało się, że w zdarzeniu udział brał jeden samochód, a podróżująca w pojedynkę kierująca autem - na szczęście nie odniosła obrażeń ciała. Policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Wynikało z niego, że kierująca samochodem marki Fiat Panda  jadąc w kierunku Kętrzyna na łuku drogi  straciła panowanie nad autem  i uderzyła w przydrożne drzewo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 56-letniej kobiety. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w  jej organizmie.

Teraz kobieta odpowie za popełnione wykroczenie, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nawet 15 lat.

Policjanci apelują o odpowiedzialną, zgodną z przepisami i zdrowym rozsądkiem jazdę. Ostrzegają przed siadaniem za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Choć w zdarzeniu nie ucierpiała poważnie żadna osoba, funkcjonariusze zgodnie przyznają, że gdyby w tym czasie tą samą drogą jechał inny samochód lub poruszał się pieszy – wszystko mogłoby zakończyć się tragedią.

KWP Olsztyn/jk