stat4u
Kętrzyn. Pijane matki, a pod ich opieką małoletnie dzieci - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Pijane matki, a pod ich opieką małoletnie dzieci

Aktualności »  Kętrzyn. Pijane matki, a pod ich opieką małoletnie dzieci

Data:09.10.2013 (ost. aktualizacja 09.10.2013 13:39)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy wczoraj około godzinie 13.30 otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn pijana kobieta miała z przystanku autobusowego odebrać swoje małoletnie dzieci, które wracały ze szkoły. Będący na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Faktycznie okazało się, że 38-letnia kobieta, jak sama oświadczyła, wypiła sobie dwa piwa po czym poszła odebrać swoje dwie córki w wieku  5 i 6 lat z przystanku autobusowego. Policjanci chcąc przekazać  dzieci pod opiekę osoby trzeźwej pojechali do miejsca ich zamieszkania, gdzie miał przebywać ojciec dziewczynek. Niestety mężczyzna również był pijany.

Blisko sześć godzin później oficer dyżurny tej samej komendy otrzymał ponownie informację o nietrzeźwym opiekunie. Policjanta o tym poinformował kurator sądowy, który kontrolował rodzinę objętą nadzorem. Ze zgłoszenia wynikało, że matka opiekująca się swoimi dziećmi najprawdopodobniej jest nietrzeźwa. Pod wskazany adres pojechali policjanci. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 39-letnią matkę, która opiekowała się 9-letnimi bliźniakami oraz ich o 3 lata starszym bratem. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości matki. Alkomat wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta poinformowała, że wypiła tylko pół litra wódki i dwa litry piwa.   
W obu przypadkach dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwym opiekunom. O zaistniałych zdarzeniach zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

KWP Olsztyn

JK