stat4u
Kętrzyn. PIJANY CYKLISTA WYELIMINOWANY Z RUCHU DROGOWEGO - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PIJANY CYKLISTA WYELIMINOWANY Z RUCHU DROGOWEGO

Aktualności » Kętrzyn. PIJANY CYKLISTA WYELIMINOWANY Z RUCHU DROGOWEGO

Data:11.01.2018(ost. aktualizacja 11.01.2018 17:40)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

W 2017 roku na terenie powiatu kętrzyńskiego doszło do 37 wypadków drogowych podczas których zginęło 5 osób, a 36 zostało rannych. W 4 przypadkach sprawcami wypadków byli nietrzeźwi kierujący i jedna osoba piesza. Na terenie powiatu doszło również do 531 kolizji z których 25 spowodowanych było przez pijanych kierowców i 3 nietrzeźwych pieszych. Łącznie kętrzyńscy policjanci ujawnili 101 pijanych kierowców i 12 nietrzeźwych rowerzystów.


Wczoraj kilka minut po godz. 19.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez mężczyznę, że na trasie Kętrzyn-Wopławki całą szerokością jezdni idzie pijany mężczyzna i prowadzi rower.  Jak dodał, mężczyzna ten miał wcześniej jechać rowerem tylko, że zgłaszający zatrzymał swój pojazd i zwrócił cykliście uwagę, by ten zszedł z jednośladu, bo stwarza zagrożenie dla siebie i innych. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci. Jak okazało się dobre rady zgłaszającego nie poskutkowały na długo, gdyż 28-latek, po tym jak została mu zwrócona uwaga przez innego uczestnika ruchu drogowego, ponownie  wsiadł na rower i jechał przed siebie. Policjanci zatrzymali  28-latka. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkańca miasta wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna twierdził, że chwilę wcześniej wypił kilka kieliszków wódki.
Wkrótce 28-latek usłyszy zarzut. Zgodnie z przepisami Kodeksu wykroczeń za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tys. zł i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Pomimo wielu apeli nadal odnotowujemy przypadki nietrzeźwych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowco pamiętaj!!! Za kierownicę wsiadaj  zawsze wypoczęty i trzeźwy. Jeśli masz wątpliwości czy możesz kierować pojazdem informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku kętrzyńskiej komendy Policji po zgłoszeniu się do dyżurnego.
Nie powinniśmy pozostawać obojętni,  gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne, niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.
Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

KPP Ketrzyn/jk