stat4u
Kętrzyn. Pijany jeździł "pożyczonym" autem - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Pijany jeździł "pożyczonym" autem

Aktualności » Kętrzyn. Pijany jeździł "pożyczonym" autem

Data:04.08.2013 (ost. aktualizacja 04.08.2013 16:32)

Policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o zabranie zaparkowanego w jednej z miejscowości w powiecie bartoszyckim samochodu marki Audi 80 oraz kierowanie nim pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec gminy Bartoszyce trafił do policyjnego aresztu. Za krótkotrwałe użycie auta może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowca wzbogaci się także o zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj kilka minut po godzinie 1.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Korsze, że samochodem osobowym po wsi jeździ najprawdopodobniej pijany mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali we skazany rejon zauważyli pojazd, który kolorem i marką odpowiadał temu, który podał zgłaszający. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego audi mężczyznę. Jak się okazało informacja potwierdziła się, Ariel K. był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poza tym mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnienia do kierowanie autem. Gdy policjanci sprawdzili właściciela pojazdu okazało się, że samochód, którym jechał 28-latek został skradziony dzień wcześniej z posesji w powiecie bartoszyckim. Pijany Ariel K. trafił do policyjnego aresztu natomiast pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie autem po alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty. Nie uniknie on również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnienia.

KWP Olsztyn

JK