stat4u
Kętrzyn: PIJANY PRZYJECHAŁ AUTEM, ABY USZKODZIĆ KIJEM BEJSBOLOWYM INNY POJAZD - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn: PIJANY PRZYJECHAŁ AUTEM, ABY USZKODZIĆ KIJEM BEJSBOLOWYM INNY POJAZD

Aktualności » Kętrzyn: PIJANY PRZYJECHAŁ AUTEM, ABY USZKODZIĆ KIJEM BEJSBOLOWYM INNY POJAZD

Data:03.03.2017 (ost. aktualizacja 03.03.2017 12:53)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

We wtorek oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że w jednej z miejscowości w gminie Kętrzyn agresywny mężczyzna kijem bejsbolowym uszkodził zaparkowany na posesji pojazd marki Audi A4. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili w rozmowie z mieszkańcami budynku, że młody mężczyzna uciekł w kierunku pobliskich łąk. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w kierunku ucieczki mężczyzny. Po chwili 26-latek był już zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 26-latka 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Rozmawiając ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sam przyjechał pojazdem na wskazaną posesję, a następnie wysiadł z auta i trzymając w ręku kij bejsbolowy uderzał w zaparkowane audi, w którym wybił tylną szybę oraz boczne lusterko. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna dodatkowo ukradł plecak, w którym znajdował się panel od radia. 26-latek podczas przesłuchania nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Wyjaśnił tylko, że był pijany i najprawdopodobniej kierował nim alkohol.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za zniszczenie mienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kradzież. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn/jk