stat4u
Kętrzyn. PIJANY SPOWODOWAŁ WYPADEK. POSZKODOWANI ZOSTALI POLICJANCI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PIJANY SPOWODOWAŁ WYPADEK. POSZKODOWANI ZOSTALI POLICJANCI

Aktualności » Kętrzyn. PIJANY SPOWODOWAŁ WYPADEK. POSZKODOWANI ZOSTALI POLICJANCI

Data:15.11.2016 (ost. aktualizacja 15.11.2016 19:45)
  • źródło: KPP Kętrzyn
    źródło: KPP Kętrzyn


W poniedziałek (14.11.2016) około godz. 17:45 policjanci wracający z interwencji na trasie Siniec - Nowa Różanka zauważyli przed sobą VW Golfa, który jechał całą szerokością jezdni. Jego kierowca nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym prawidło jechał pojazd marki Renault Kangoo. Kierowca renault chcąc uniknąć czołowego zderzenia najpierw zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, później stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadący oznakowany radiowóz policyjny, ostatecznie lądując w przydrożnym rowie. Informacja o tym zdarzeniu dotarła do funkcjonariuszy z ruchu drogowego, którzy kilka minut później, pomiędzy miejscowościami Nowa Różanka –Stara Różanka, zatrzymali kierowcę VW Golfa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 56-letniego mieszkańca Srokowa wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi.

Kierujący jak i pasażerka renault nie odnieśli obrażeń ciała. Poszkodowani w tym zdarzeniu zostali policjanci, ktorzy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni przez zespół karetki pogotowia do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Sprawą nietrzeźwego kierowcy wkrótce zajmie się sąd.

KPP Kętrzyn/jk