stat4u
Kętrzyn. PIJANY SPRAWCA PRZEMOCY DOMOWEJ TRAFIŁ DO POLICYJNEJ CELI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PIJANY SPRAWCA PRZEMOCY DOMOWEJ TRAFIŁ DO POLICYJNEJ CELI

Aktualności » Kętrzyn. PIJANY SPRAWCA PRZEMOCY DOMOWEJ TRAFIŁ DO POLICYJNEJ CELI

Data:27.10.2016 (ost. aktualizacja 27.10.2016 11:16)
  • Ilustracja do tekstu/Internet
    Ilustracja do tekstu/Internet

Wczoraj kilka minut po godzinie 14.00 policjanci z kętrzyńskiej komendy interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie miała miejsce awantura domowa. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w mieszkaniu jest głośna awantura i najprawdopodobniej dochodzi do rękoczynów. Interweniujący policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak ustalili funkcjonariusze, 57-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec swojej matki. Wyzywał ją, popychał, uderzał, dusił, a także groził pozbawieniem życia. Policjanci agresywnego i pijanego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości 57-latka wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rodzina ta objęta została procedurą tzw. „Niebieskiej Karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Przypominamy, że:

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

KPP Kętrzyn/jk