stat4u
Kętrzyn. Płk SG Wojciech Skowronek nowym Komendantem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Płk SG Wojciech Skowronek nowym Komendantem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Aktualności » Kętrzyn. Płk SG Wojciech Skowronek nowym Komendantem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Data:18.06.2013 (ost. aktualizacja 18.06.2013 13:46)
  • źródło: W-MOSG
    źródło: W-MOSG

Dotychczasowy Komendant W-MOSG płk SG Jarosław Kowalkowski pożegnał się ze sztandarem Oddziału i kadrą Oddziału. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił pana pułkownika Jarosława Kowalkowskiego "Odznaką honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko- Mazurskiego”.

Nowy dowódcadca płk SG Wojciech Skowronek jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych filia SG w Kętrzynie, Uniwersytetu Opolskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Służbę w mundurze rozpoczął w 1989 roku w Wojskach Ochrony Pogranicza. Od 1993 roku płk SG Wojciech Skowronek był związany ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. Od początku swojej drogi zawodowej doświadczenie zdobywał na wielu stanowiskach służbowych. W 1997 roku płk SG Wojciech Skowronek został odznaczony Krzyżem Zasługi Za Dzielność, który otrzymał  za czynny udział w walce ze skutkami największej powodzi w historii Raciborza.

Nowo powołany Komendant płk SG Wojciech Skowronek w krótkich słowach przywitał się
z przedstawicielami samorządu terytorialnego, obecnymi na uroczystości komendantami placówek SG, funkcjonariuszami i pracownikami W- MOSG.

Korzystając z okazji przybycia na uroczystość przekazania obowiązków, Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Dominik Tracz odwiedził również Placówki na Warmii i Mazurach, gdzie komendanci placówek w Bezledach, Górowie Iławeckim, Grzechotkach oraz Braniewie scharakteryzowali podległy ochraniany odcinek granicy państwowej.

 

Justyna Szubstarska
Rzecznik Prasowy
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej