stat4u
Kętrzyn. PODOPIECZNI OŚRODKA W RYBAKACH Z WIZYTĄ W W-MOSG - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PODOPIECZNI OŚRODKA W RYBAKACH Z WIZYTĄ W W-MOSG

Aktualności » Kętrzyn. PODOPIECZNI OŚRODKA W RYBAKACH Z WIZYTĄ W W-MOSG

Data:22.02.2016 (ost. aktualizacja 22.02.2016 18:13)
  • źródło: W-MOSG
    źródło: W-MOSG

W dniach 20-21 lutego z inicjatywy funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, przy ogromnym wsparciu władz i instytucji lokalnych zorganizowano wycieczkę 30 – osobowej grupie dzieci i młodzieży z Mariupola oraz ich opiekunom, którzy obecnie przebywają w ośrodku Caritas w Rybakach.

Dwudniową wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania i zapoznania się z pracą dziennikarzy w TVP Olsztyn i Radio Olsztyn. Podczas wizyty młodzi cudzoziemcy mieli okazję udzielać wywiadu i zobaczyć jak powstają „informacje”. Następnie grupa udała się do Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce. Tam wysłuchano przepięknego koncertu organowego połączonego z pokazem ruchomych figur. Ponadto ojciec Jezuita opowiedział historię powstania świątyni i pokazał najciekawsze malowidła i rzeźby kościoła.

W godzinach popołudniowych podopieczni z Rybak udali się na seans filmowy do kętrzyńskiego kina. Wieczorem zwiedzili Centrum Szkolenia Straży Granicznej, m. in. bazę minersko-pirotechniczną, centrum doskonalenia techniki interwencji na pokładach statków powietrznych oraz pracownię fizykochemii Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

Następnego dnia grupa młodzieży wraz z opiekunami udała się do Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Podczas wizyty młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym do ochrony granicy państwowej oraz zobaczyć pokaz i tresurę psa służbowego.

Na zakończenie dwudniowej wycieczki zaproszeni goście zwiedzili szkołę w Górowie Iławeckim z ukraińskim językiem nauczania.


W-MOSG/jk