stat4u
Kętrzyn. POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE JOASI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE JOASI

Aktualności » Kętrzyn. POLICJANCI SPEŁNILI MARZENIE JOASI

Data:04.07.2015 (ost. aktualizacja 04.07.2015 17:10)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Joasia od 4 lat jest podopieczną Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie. Od dziecka choruje na porażenie mózgowe. Na co dzień jest bardzo pogodna, ma duże poczuciem humoru, a interesuje się wszystkim, co jest związane ze służbami mundurowymi.

Największym marzeniem Joasi było zostanie policjantką i zobaczenie z bliska policyjnego radiowozu. Gdy tylko kętrzyńscy  policjanci dowiedzieli się o jej życzeniu, postanowili je spełnić.

Funkcjonariusze zaprosili Joasię wspólnie z jej znajomymi, z którymi spotyka się na co dzień w placówce, do kętrzyńskiej komendy. W świetlicy miejscowej jednostki gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Kętrzynie insp. Wiesław Skudelski,  z którym Joasia miała możliwość porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Koledzy w mundurach pokazali sympatyczce policji wyposażenie i urządzenia wykorzystywane w codziennej służbie. Joasia przymierzała policyjną czapkę, obejrzała kajdanki oraz  pałkę służbową. Goście dowiedzieli się na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpiecza się ślady, po co robi się zdjęcia na miejscu zdarzenia. Policjant  pokazał uczestnikom spotkania jak wyglądają ich linie papilarne. Na zakończenie z uwagą wysłuchali opowieści policjantów o ich codziennej służbie

KWP Olsztyn/jk