stat4u
Kętrzyn. POLICYJNY DOZÓR WOBEC PODEJRZANEGO O ROZBÓJ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. POLICYJNY DOZÓR WOBEC PODEJRZANEGO O ROZBÓJ

Aktualności » Kętrzyn. POLICYJNY DOZÓR WOBEC PODEJRZANEGO O ROZBÓJ

Data:18.01.2018(ost. aktualizacja 18.01.2018 17:25)
  • Ilustracja do tekstu/Archiwum
    Ilustracja do tekstu/Archiwum

Do zdarzenia doszło 15 stycznia br. Wówczas to oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od kobiety, że do marketu przyszedł mężczyzna, zaatakował ją i ukradł butelkę wódki. Będący na miejscu policjanci ustalili, że pijany mieszkaniec osiedla przyszedł do sklepu, wszedł za ladę, a następnie użył przemocy wobec ekspedientki w ten sposób, że wykręcił jej ręce i odepchnął, po czym ukradł butelkę wódki 0,2 l i uciekł. Chwilę później podejrzany o rozbój mężczyzna był już w rękach policjantów. Tego dnia 26-letni mieszkaniec miasta był pijany i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut rozboju mniejszej wagi.

Na wniosek policjantów Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie zastosowała wobec 26-latka policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz mężczyzna trzy razy w tygodniu będzie obowiązkowo stawiał się w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, w wypadku mniejszej wagi sprawca rozboju podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Kętrzyn/jk