stat4u
Kętrzyn: Pożar mieszkania, a w domu trójka dzieci pod opieką pijanej matki - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn: Pożar mieszkania, a w domu trójka dzieci pod opieką pijanej matki

Aktualności » Kętrzyn: Pożar mieszkania, a w domu trójka dzieci pod opieką pijanej matki

Data:16.12.2013 (ost. aktualizacja 16.12.2013 17:41)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Wczoraj kilka minut po godzinie 9.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania, do którego miało dojść w budynku wielorodzinnym przy jednej z ulic miasta. Będący na miejscu policjanci ustalili, że doszło do jego zadymienia. Z informacji przekazanych przez strażaków wynikało, że paliło się jedno z łóżek. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przebywały cztery osoby - matka z trójką dzieci w wieku 3, 5 i 12 lat. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, jak również nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców budynku. Podczas prowadzonych czynności policjanci poczuli od 32-latki zapach alkoholu. Jak się okazało, kobieta pijana opiekowała się dziećmi. Miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dzieci zostały przekazane trzeźwym opiekunom.

O całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich. Ponadto kętrzyńscy funkcjonariusze jeszcze dzisiaj będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wczorajszego zdarzenia. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

JK