stat4u
Kętrzyn. PRZEPROWADZALI DZIAŁANIA "PIESZY" – ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. PRZEPROWADZALI DZIAŁANIA "PIESZY" – ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO

Aktualności » Kętrzyn. PRZEPROWADZALI DZIAŁANIA "PIESZY" – ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO

Data:21.04.2015 (ost. aktualizacja 21.04.2015 16:10)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Podczas wczorajszych działań „Pieszy”, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych w okolicach wyznaczonych przejść. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na samochody zaparkowane w rejonie przejść, utrudniające pieszym, jak i kierowcom właściwą widoczność.

Około godziny 16.30 policjanci na ul. Sikorskiego zauważyli mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w miejscu zabronionym stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, jak również pozostałych użytkowników dróg. Funkcjonariusze  natychmiast zareagowali na to wykroczenie. Pieszym okazał się 32-letni mieszkaniec miasta. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Sebastian P. ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kradzież. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Efektem policyjnych działań było ujawnienie 27 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 24 dotyczyły pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 19 pieszych ukarano mandatami, wobec 3 zastosowano pouczenia, w 2 przypadkach sprawę skierowano z wnioskiem o ukaranie do sądu. 3 mandaty nałożono na kierowców, którzy popełnił wykroczenia względem pieszych.

KWP Olsztyn/jk