stat4u
Kętrzyn/Reszel. PIJANY I Z SĄDOWYM ZAKAZEM JAZDĘ ZAKOŃCZYŁ W ROWIE - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn/Reszel. PIJANY I Z SĄDOWYM ZAKAZEM JAZDĘ ZAKOŃCZYŁ W ROWIE

Aktualności » Kętrzyn/Reszel. PIJANY I Z SĄDOWYM ZAKAZEM JAZDĘ ZAKOŃCZYŁ W ROWIE

Data:26.08.2017 (ost. aktualizacja 26.08.2017 10:39)
  • Ilustracja do tekstu/Archiwum
    Ilustracja do tekstu/Archiwum

W miniony czwartek (23.08.2017 r.) ok. godz. 23:45, kętrzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z informacji wynikało, że na trasie Reszel-Biskupiec kierowca fiata zjechał z drogi i wpadł do rowu. Wysłani przez oficera dyżurnego policjanci szybko ustalili, że kierowcą samochodu był 38-letni Andrzej R. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że kierowca kilka minut wcześniej wjechał na prywatną posesję i uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że to nie pierwszy taki „wyczyn” 38-latka. Wcześniej mężczyzna również jechał nietrzeźwy i za to przestępstwo został skazany przez sąd, który zakazał mu kierowania pojazdami do 6 kwietnia 2021roku. Mieszkaniec gm. Reszel trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Za złamanie zakazu oraz kolejną jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości 38-latek odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

KWP Olsztyn/jk