stat4u
Kętrzyn, Reszel. PODCZAS DZIAŁAŃ „ALKOHOL I NARKOTYKI” PRZEBADALI BLISKO PÓŁ TYSIĄCA KIERUJĄCYCH - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn, Reszel. PODCZAS DZIAŁAŃ „ALKOHOL I NARKOTYKI” PRZEBADALI BLISKO PÓŁ TYSIĄCA KIERUJĄCYCH

Aktualności » Kętrzyn, Reszel. PODCZAS DZIAŁAŃ „ALKOHOL I NARKOTYKI” PRZEBADALI BLISKO PÓŁ TYSIĄCA KIERUJĄCYCH

Data:06.02.2017 (ost. aktualizacja 06.02.2017 11:13)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

W miniony piątek od wczesnych godzin porannych na terenie całego powiatu kętrzyńskiego funkcjonariusze prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Wzmożone działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod działaniem alkoholu lub będących pod działaniem środków odurzających. Poza kontrolą trzeźwości funkcjonariusze uświadamiają kierowcom, że ich trzeźwość jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa na drodze dla nich i dla innych użytkowników. Policjanci zwracają również uwagę na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci.  

Podczas prowadzonych działań przebadano blisko pół tysiąca kierujących u jednego z nich stwierdzono stan nietrzeźwości.

I tak około godz. 19:45 funkcjonariusze z  Komisariatu Policji w Reszlu kontrolując rejon miasta  na ulicy Podzamcze zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat Punto. Podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że kierujący pojazdem jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Reszel ma 1 promil alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna w ogóle nie posiadł uprawnień do kierowania.

Teraz 27-latek usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a następnie odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Za przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego tj. kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów od 3  do 15 lat, a w przypadkach recydywy nawet dożywotnio. Jazda w stanie nietrzeźwości wiąże się też z przykrymi skutkami finansowymi w tym z karą nawiązki w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych.

KPP Kętrzyn/jk