stat4u
Kętrzyn, Reszel. Policjanci uratowali życie 17-letniej dziewczynie - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn, Reszel. Policjanci uratowali życie 17-letniej dziewczynie

Aktualności » Kętrzyn, Reszel. Policjanci uratowali życie 17-letniej dziewczynie

Data:24.07.2013 (ost. aktualizacja 24.07.2013 12:31)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Policjanci z Reszla uratowali życie 17-latce. Dziewczyna próbowała targnąć się na życie w jednym z lasów na terenie gminy Reszel. Funkcjonariusze jeszcze przed przyjazdem lekarza skutecznie przeprowadzili akcję reanimacyjną. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy dziewczynie zostały przywrócone czynności życiowe. 17-latka została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj około godziny 10.00 do oficera dyżurnego kętrzyńskich policjantów zadzwoniła zdesperowana kobieta, która poinformowała, że jest gdzieś w lesie i ma zamiar odebrać sobie życie. Oficer dyżurny cały czas prowadził z kobietą rozmowę podczas, której ustalił, że znajduje się ona w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Święta Lipka w gminie Reszel. Dziewczyna w pewnym momencie rozmowy z policjantem powiedziała, że w miejscu, w którym się znajduje są bagna i wysokie pokrzywy. Dodała, że ma ze sobą pasek i chce odebrać sobie życie, bo nie chce już chodzić do szkoły. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze utrzymywali ciągły kontakt z oficerem dyżurnym, który również prowadził rozmowę z dziewczyną. Podczas dojazdu we wskazany rejon lasu oficer dyżurny poinformował policjantów, że są już niedaleko, bo słyszy sygnały dźwiękowe radiowozu. Na miejscu funkcjonariusze zaczęli przeszukiwać wskazaną okolicę nawołując dziewczynę po imieniu. Po chwili policjanci przy jednym z drzew zauważyli dziewczynę. Zanim na miejsce dotarło pogotowie funkcjonariusze przystąpili do reanimacji. Dziewczynie na szczęście zostały przywrócone czynności życiowe.  Kiedy policjanci prowadzili akcję reanimacyjna na miejsce również dotarli rodzice nastolatki, którzy również jej szukali. 17-latka została przewieziona na obserwację do szpitala w Olsztynie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

źródło: KWP Olsztyn