stat4u
Kętrzyn/Reszel. ZATRZYMALI POSZUKIWANYCH MĘŻCZYZN - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn/Reszel. ZATRZYMALI POSZUKIWANYCH MĘŻCZYZN

Aktualności » Kętrzyn/Reszel. ZATRZYMALI POSZUKIWANYCH MĘŻCZYZN

Data:09.12.2016 (ost. aktualizacja 09.12.2016 15:25)
  • źródło: KPP Kętrzyn
    źródło: KPP Kętrzyn

Wczoraj (08.12.16 r) kętrzyńscy policjanci około godz. 8.00 zatrzymali nieletniego mieszkańca miasta. 17-latek poszukiwany był nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Chłopak po zatrzymaniu został dowieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku. Ośrodek został mu orzeczony za demoralizację min. za niewywiązywanie się z obowiązku szkolnego.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Reszlu o godz. 11.00. Tam policjanci z miejscowego komisariatu patrolując terem miasta zauważyli poszukiwanego 52-latka. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Mieszkaniec Reszla poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za kradzież. Za to przestępstwo sąd skazał go na okres 1 miesiąca pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego.

Około godz. 13.30 kętrzyńscy dzielnicowi na Placu Piłsudskiego zatrzymali  kolejnego poszukiwanego. 30-letni mieszkaniec miasta poszukiwany był za kradzieże oraz inne wykroczenie min. zniszczenie mienia jak również spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Mężczyzna trafił do aresztu gdzie spędzi 50 dni pozbawienia wolności.

Niespełna 2 godziny później policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości za nieopłacenie grzywny za popełnione wykroczenia min. kradzieże i uszkodzenie mienia. Mężczyzna miał łącznie do odbycia karę 55 dni pozbawienia wolności, jednak uniknął więzienia, gdyż jego rodzice uiścili zaległą grzywnę w kwocie 1550 złotych i dzięki temu został zwolniony.

Kolejny mężczyzna poszukiwany listem gończym wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego po tym jak przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym w miejscowości Gałwuny w gminie Kętrzyn. 33-letni mieszkaniec Elbląga jadąc pojazdem honda, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 21km/h, za co został ukarany mandatem karnym. Ale to nie wszystko. Jak się okazało mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Komendę Miejską Policji w Elblągu. 33-latek miał do odbycia karę 75-dni za nieopłaconą grzywnę w wysokości 15000 złotych. Podczas zatrzymania mężczyzna okazał oryginał pokwitowania wpłacenia grzywny i poinformował, że dzień wcześniej opłacił całą karę w Sądzie Rejonowym w Elblągu, natomiast nie zdążył o tym fakcie powiadomić policjantów z Elbląga. Po przeprowadzeniu czynności mężczyzna został zwolniony.

KPP Kętrzyn/jk