stat4u
Kętrzyn. ROWERZYSTKA POTRĄCONA NA PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. ROWERZYSTKA POTRĄCONA NA PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM

Różne » Kętrzyn. ROWERZYSTKA POTRĄCONA NA PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM

Data:27.06.2017 (ost. aktualizacja 27.06.2017 17:27)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

Dzisiaj (27.06.2017) o godz. 7:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kętrzynie w rejonie ronda „Solidarności”. Z przekazanych informacji wynikało, że kierująca samochodem potrąciła rowerzystkę. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego, funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Opel Zafira, jadąc ul. Bałtycką, przed rondem „Solidarności” na oznakowanym przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów potrąciła przejeżdżającą jednośladem 51-letnią mieszkankę gminy Kętrzyn.

Przytomną, ale z obrażeniami ciała rowerzystkę zespół karetki pogotowia ratunkowego przewiózł do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Badania stanu trzeźwości uczestniczek wypadku drogowego wykazały, że obie kobiety były trzeźwe. Policjanci prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę i pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością, kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.

KPP Kętrzyn/jk