stat4u
Kętrzyn. Sprawca przemocy domowej trzeźwiał w policyjnym areszcie - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Sprawca przemocy domowej trzeźwiał w policyjnym areszcie

Aktualności » Kętrzyn. Sprawca przemocy domowej trzeźwiał w policyjnym areszcie

Data:05.08.2013 (ost. aktualizacja 05.08.2013 12:50)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn
Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, po tym jak agresywnie zachowywał się wobec osoby najbliższej. Mężczyzna był pijany i swoją złość kierował wobec żony. Sprawca wyzywał kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna niszczył w mieszkaniu wszystko, co stanęło mu na drodze. W rodzinie wszczęto procedurę niebieskiej karty. To kolejny taki przypadek, gdy policjanci muszą interweniować i odizolowywać sprawcę przemocy od ofiar, którymi są ich bliscy.

W minioną sobotę po godz. 22.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji został poinformowany o awanturze domowej u jednej z rodzin na terenie miasta. Interweniujący policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Jak ustalili funkcjonariusze, 53-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec swojej żony. Wyzywał ją i groził pozbawieniem życia. Agresywny Andrzej G. w mieszkaniu niszczył wszystko, co stanęło na jego drodze. Zdemolował kuchnię oraz pokój, połamał meble, rozbił telewizor, wybił szyby, a także wyrwał piecyk gazowy.  Policjanci uniemożliwili dalszą eskalacje konfliktu i zatrzymali pijanego awanturnika w policyjnym areszcie.

Rodzina ta objęta została procedurą tzw. „niebieskiej karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Od początku tego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie założyli już 86 takich kart. Wśród nich najczęstszymi sprawcami przemocy były osoby, które znajdowały się pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że:
 
Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KWP OLsztyn