stat4u
Kętrzyn, Srokowo. MIESZKANIEC KĘTRZYNA UNIEMOŻLIWIŁ KONTYNUOWANIE JAZDY PIJANEMU KIEROWCY - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn, Srokowo. MIESZKANIEC KĘTRZYNA UNIEMOŻLIWIŁ KONTYNUOWANIE JAZDY PIJANEMU KIEROWCY

Aktualności » Kętrzyn, Srokowo. MIESZKANIEC KĘTRZYNA UNIEMOŻLIWIŁ KONTYNUOWANIE JAZDY PIJANEMU KIEROWCY

Data:12.05.2015 (ost. aktualizacja 12.05.2015 13:05)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Wczoraj o godz. 19.45 w miejscowości Solanka (gmina Srokowo) mężczyzna jadący samochodem marki VW Passat zauważył kierowcę Nissana, którego zachowanie wskazywało, że mógł być nietrzeźwy. Samochód jechał zygzakiem, momentami wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, gwałtownie zwalniał oraz przyspieszał. Zaniepokojony tą sytuacją kierowca postanowił zatrzymać pojazd wykonujący niebezpieczne manewry. Nie zważając na możliwość uszkodzenia swojego auta, zajechał drogę mężczyźnie zmuszając go do zatrzymania się. Przeprowadzone badanie 19-letniego kierowcy wykazało, że jest on w stanie upojenia alkoholowego. Sebastian O. miał ponad 3 promile alkoholu w ogranizmie. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 


Wkrótce 19-latek odpowie  przed sądem.  Za  kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Zachowanie kierowcy, który dokonał zatrzymania, to kolejny przykład odpowiedzialnej obywatelskiej postawy, która być może uchroniła użytkowników dróg od kolejnej tragedii.

KWP Olsztyn, jk