stat4u
Kętrzyn. STRAŻ GRANICZNA: LETNIE BEZPIECZEŃSTWO NA WARMII I MAZURACH - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. STRAŻ GRANICZNA: LETNIE BEZPIECZEŃSTWO NA WARMII I MAZURACH

Aktualności » Kętrzyn. STRAŻ GRANICZNA: LETNIE BEZPIECZEŃSTWO NA WARMII I MAZURACH

Data:29.06.2013 (ost. aktualizacja 29.06.2013 08:40)
  • źródło: W-MOSG
    źródło: W-MOSG

Straż Graniczna przypomina, że północny obszar województwa warmińsko-mazurskiego stanowi region przygraniczny. Niemniej ważne jest więc zwracanie uwagi na tablice informacyjne w pobliżu granicy państwowej podczas wakacyjnych wycieczek.

Straż Graniczna apeluje o rozwagę podczas przebywania w pobliżu granicy państwowej podkreślając, że przekraczanie granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej jest zabronione. Informuje także, że niszczenie znaków i urządzeń granicznych grozi konsekwencjami prawnymi.

Straż Graniczna przypomina o możliwości kierowania pytań dotyczących zagadnień granicznych do placówek W-MOSG znajdujących się w: Braniewie, Grzechotkach, Górowie Iławeckim, Bezledach, Sępopolu, Barcianach, Węgorzewie, Baniach Mazurskich, Gołdapi i Dubeninkach (dane teleadresowe dostępne na stronie www.wm.strazgraniczna.pl).

 

Życząc udanych i bezpiecznych wakacji, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Grnaicznej zachęca do stosowania zasad „Letniego wypoczynku na Warmii i Mazurach pod znakiem kameleona”.Anna Mauch

wz. Rzecznika Prasowego
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
 
JK