stat4u
Kętrzyn. Ukradła mosiężne róże z nagrobków, została zatrzymana - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Ukradła mosiężne róże z nagrobków, została zatrzymana

Aktualności »  Kętrzyn. Ukradła mosiężne róże z nagrobków, została zatrzymana

Data:23.07.2013 (ost. aktualizacja 23.07.2013 13:17)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 26-letniej mieszkance miasta. Kobieta ukradła mosiężne róże z nagrobków z terenu dwóch cmentarzy mieszczących się na terenie miasta i gminy Kętrzyn. Krystyna K. swój łup sprzedała w jednym
z punktów skupu złomu.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie  zatrzymali 26-letnią mieszkankę miasta. Kobieta przyznała śledczym, że okradła  groby z terenu dwóch cmentarzy mieszczących się na terenie miasta i gminy Kętrzyn. Policjanci ustalili, że kobieta pod koniec czerwca i na początku lipca br. ukradła dwie mosiężne róże, które przymocowane były do płyt nagrobkowych pomników. Jak ustalili policjanci, Krystyna K. następnie sprzedała je w jednym z punktów skupu złomu, za które jak przyznała  „zarobiła” ponad 100 złotych. Kobieta nie kwestionowała swojej winy, tłumaczyła policjantom, że ukradła róże tylko po to, aby je sprzedać i mieć pieniądze.

Teraz kobieta odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym 26-letniej mieszkance miasta za ograbienie spoczynku zmarłego może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Olsztyn