stat4u
Kętrzyn. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Różne » Kętrzyn. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Data:28.10.2017(ost. aktualizacja 28.10.2017 20:41)
  • Ilustracja do tekstu/fot. Redakcja
    Ilustracja do tekstu/fot. Redakcja

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W poprzedzającym to święto okresie udamy się na cmentarze odwiedzić groby naszych bliskich. Nie należy jednak zapominać o tym, że nie wszyscy będą skłonni uszanować wyjątkowość tego dnia, pełnego wspomnień i zadumy, a nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

W trosce więc o bezpieczeństwo kętrzyńscy  policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzu i w ich okolicy. Pamiętajmy, że złodzieje z reguły działają w grupie, często wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, mające na celu odwrócić uwagę osoby okradanej. Podczas robienia porządków przy grobach, nie należy pozostawiać torebek, płaszczy czy innych drogocennych przedmiotów bez nadzoru. Pieniądze, dokumenty, czy telefony komórkowe, w miarę możliwości należy trzymać przy sobie, w wewnętrznej kieszeni ubrania. Taką postawą możemy utrudnić złodziejowi ewentualną kradzież. Udając się na cmentarz ograniczmy się także do zabierania ze sobą niewielkiej ilości pieniędzy.

Oddając się refleksji i wspomnieniom, nie zapominajmy, że sprawą najważniejszą jest nasze bezpieczeństwo, dlatego też policjanci apelują, by omijać ciemne uliczki czy parki. Warto wybrać dłuższą, ale o wiele bardziej bezpieczną drogę do domu. Cmentarz po zmroku odwiedzajmy tylko w towarzystwie innych osób.

W tym okresie okazją dla złodziei i włamywaczy są także puste domy i mieszkanie. Dlatego też przed wyjściem na cmentarz dokładnie sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte. Dobrym zabezpieczeniem może okazać się również sąsiad, który zwróci uwagę na nasze mieszkanie, podczas naszej nieobecności.

W przypadku gdy staniemy się ofiarą przestępstwa, należy o tym fakcie natychmiast poinformować Policję. Pamiętajmy by nie zacierać śladów i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które w znacznej mierze ułatwią pracę policji w zatrzymaniu sprawcy.

Doświadczenia lat ubiegłych, wskazują również na to, że Dzień Wszystkich Świętych to okres wzmożonego ruchu na drogach, dlatego też policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów drogowych, nie pozostawianie samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, dostosowanie prędkości do panujących, często trudnych warunków atmosferycznych. Należy także zwiększyć uwagę na znaki drogowe i sygnały nadawane przez funkcjonariuszy, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach. Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp miedzy pojazdami. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Nie zapominajmy o prawidłowym przewożeniu dzieci. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Apelujemy także do pieszych o wyposażenie swojego ubioru w elementy odblaskowe, poruszanie się po chodnikach i przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych.

Wzorem lat ubiegłych w dniu 31 października od godz. 14.00 w Kętrzynie przy ul. Pocztowej, Mazowieckiej, Limanowskiego, Reymonta, Bałtyckiej, zostaną ustawione znaki B-36 - zakaz zatrzymywania się, znak B-35 - zakaz postoju z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu.

Ponadto przy ul. Reymonta, ul. Sadowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy

- ul. Reymonta wjazd od Reymonta

- ul. Sadowa wjazd ul. Limanowskiego

Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem dostępny będzie parking przy markecie Tesco przy ul. Budowlanej.

KPP Kętrzyn/jk