stat4u
Kętrzyn. WYPADKI ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. WYPADKI !

Aktualności » Kętrzyn. WYPADKI !

Data:21.02.2016 (ost. aktualizacja 21.02.2016 21:50)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

W Kętrzynie w piątek około godz. 17:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Daszyńskiego doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu interwencji policjanci ustalili, że kierująca renault, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła schodzącą z przejścia 79-letnią mieszkankę miasta. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana trafiła do szpitala. Kobieta doznała urazu głowy oraz obu nóg. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości zarówno kierującej jak i pieszej wykazało, że były trzeźwe.

Również w piątek - przed godz. 20:00 - oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, do którego tym razem doszło na trasie Mrągowo-Kętrzyn około 2 km przed miejscowością Wilkowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że kierujący fordem mężczyzna na łuku jezdni nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Kierowca oraz pasażer nie mogli wydostać się z wnętrza pojazdu. Strażacy za pomocą sprzętu siłowego wydostali mężczyzn. 30-letni kierowca z urazem kręgosłupa został przewieziony przez zespół karetki pogotowia do szpitala w Kętrzynie, natomiast 32-letni pasażer nie doznał żadnych obrażeń. Obaj mężczyźni mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Z kolei w sobotę oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów około godz. 11:15 został powiadomiony o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Mickiewicza. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i wjechał w tył opla. Kierująca Oplem Corsą kobieta została przewieziona do szpitala z urazem kręgów szyjnych.

KWP Olsztyn/jk