stat4u
Kętrzyn. ZABEZPIECZALI MIEJSCA ZNALEZIENIA POCISKÓW ARTYLERYJSKICH - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. ZABEZPIECZALI MIEJSCA ZNALEZIENIA POCISKÓW ARTYLERYJSKICH

Aktualności » Kętrzyn. ZABEZPIECZALI MIEJSCA ZNALEZIENIA POCISKÓW ARTYLERYJSKICH

Data:24.01.2017 (ost. aktualizacja 24.01.2017 13:36)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

Wczoraj dwukrotnie oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o nietypowych znaleziskach. Pierwsze zgłoszenie funkcjonariusz odebrał o godz. 8.30. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że gdy spacerował w lesie w miejscowości Święta Lipka w gminie Reszel znalazł niewybuch. O drugim znalezisku policjanci zostali poinformowani około godz. 10.00. Z przekazanych informacji wynikało, że przedmiot przypominający niewybuch został znaleziony również w lesie nieopodal miejscowości Modgarby w gminie Barciany. Zgłaszający przekazał, że nietypowy przedmiot znalazł w trakcie zrębu lasu. W obu przypadkach we skazane miejsca skierowano policjantów wraz z funkcjonariuszem z grupy minersko-pirotechnicznej, który określił, że są to pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej. Miejsca do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci. Odnalezione pociski zostały zabezpieczone przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej z Giżycka i zostaną zdetonowane w bezpieczny sposób na poligonie wojskowym.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast zadzwonić na Policję.

KPP Kętrzyn/jk