stat4u
Kętrzyn. Zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał 3 promile alkoholu w organizmie - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. Zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Aktualności » Kętrzyn. Zasnął za kierownicą ciężarówki. Miał 3 promile alkoholu w organizmie

Data:08.07.2014 (ost.aktualizacja 08.07.2014 14:42)
  • źródło: Archiwum
    źródło: Archiwum

Wczoraj po godzinie 14.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w miejscowości Nowa Różanka kierujący samochodem ciężarowym marki Man wjechał do przydrożnego rowu, po czym dachował. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów okazało się, że 42-letni Krzysztof Z., mieszkaniec gminy Kętrzyn jechał sam i zasnął za kierownicą auta. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Kętrzynie.

Teraz 42–latek odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10. Dodatkowo nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

 

KWP Olsztyn

JK