stat4u
Kętrzyn. ZATRZYMANO TRZECH MĘŻCZYZN, KTÓRYM ZARZUCA SIĘ UDZIAŁ W NAPADACH Z NOŻEM W RĘKU - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. ZATRZYMANO TRZECH MĘŻCZYZN, KTÓRYM ZARZUCA SIĘ UDZIAŁ W NAPADACH Z NOŻEM W RĘKU

Aktualności » Kętrzyn. ZATRZYMANO TRZECH MĘŻCZYZN, KTÓRYM ZARZUCA SIĘ UDZIAŁ W NAPADACH Z NOŻEM W RĘKU

Data:04.09.2015 (ost. aktualizacja 04.09.2015 10:14)
  • ilustracja do tekstu/ źródło: KWP Olsztyn
    ilustracja do tekstu/ źródło: KWP Olsztyn

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym trzej mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego, którzy w dniach 4, 8 i 12 sierpnia bieżącego roku w Kętrzynie dokonali trzech rozbojów - tak w środę zadecydował kętrzyński sąd. Sprawcy wchodzili do sklepów monopolowych i terroryzując pracowników nożem kradli pieniądze, alkohol i papierosy. Ponad dwutygodniowa praca policjantów, drobiazgowe weryfikowanie informacji doprowadziło do ustalenia i zatrzymania sprawców – 30-letniego Krystiana T., który brał udział we wszystkich napadach, 27-letniego Kamila B., który towarzyszył koledze dwa razy oraz 22-letniego Piotra S., który brał udział tylko w ostatnim przestępstwie. W pierwszym przypadku Krystian T. działał sam i zrabował 1200 zł, w drugim przypadku zabrał on ze sobą kolegę Kamila B., a ich łupem padło 1870 zł oraz alkohol i papierosy, natomiast w trzecim przypadku do grupy dołączył Piotr S., jednakże ekspedientka oblała przestępców wodą i zaczęła głośno krzyczeć, a rabusie wystraszyli się i uciekli.

Wszyscy trzej podejrzani są kolegami i zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Krystian T. i Kamil B. byli wcześniej karani między innymi za kradzieże i włamania natomiast Piotr S. nie miał konfliktu z prawem. 

W trakcie zatrzymania mężczyźni byli zaskoczeni. Podczas przesłuchania przyznali się do winy i złożyli szczegółowe wyjaśniania, które potwierdzili podczas wizji lokalnej.

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie złożyła wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych sprawców, którym za udział w rozbojach z nożem w ręku grozi od 3 do 15 lat więzienia. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury.

KWP Olsztyn/jk