stat4u
Kętrzyn. ZNISZCZYLI SAMOCHÓD. ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn. ZNISZCZYLI SAMOCHÓD. ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Aktualności » Kętrzyn. ZNISZCZYLI SAMOCHÓD. ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Data:08.08.2016 (ost. aktualizacja 08.08.2016 11:11)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

W miniony czwartek (04.08.2016) o godz. 23.20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Kętrzyn, że jakieś osoby uszkodziły samochód jego syna i odjechały pojazdem koloru srebrnego w kierunku Kętrzyna. Po chwili do policjantów dodzwonił się sam pokrzywdzony informując, że w jego pojeździe Audi A3 zostały wybite wszystkie szyby i wgnieciony został dach. Wartość uszkodzonego mienia wycenił na 4000 złotych. Pokrzywdzony od samego początku podejrzewał, że uszkodzenia tego mogła dokonać jego była partnerka wraz z aktualnym chłopakiem.

Chwilę po zgłoszeniu kętrzyńscy policjanci na terenie miasta przy ul Pocztowej zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd marki Ford Focus, w którym przebywały cztery osoby. Wśród nich była 23-letnia Emilia F. , 24-letni Robert F., 20-letni Dawid K. oraz 16-letni Jakub Cz. Były to osoby, które miały związek ze zniszczeniem pojazdu. Policjanci zatrzymali trójkę dorosłych w policyjnym areszcie natomiast nieletniego po przesłuchaniu przekazano opiekunowi.

Podczas wykonywania czynności przez policjantów Jakub Cz. oraz Dawid K. przyznali się do uszkodzenia pojazdu. Tłumaczyli się tym, że to Emilia F. chciała się zemścić na byłym chłopaku i namawiała ich do tego, by zniszczyli mu auto. Jak ustalili policjanci Robert F. pomógł im tylko dojechać z Kętrzyna do jednej z miejscowości w gminie.

Teraz cała czwórka stanie przed sądem. Dawid K. odpowie za uszkodzenie mienia, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich, natomiast Emilia F. odpowie za podżeganie do zniszczenia mienia, a Robert F. za pomocnictwo.

KWP Olsztyn/jk