stat4u
Kętrzyn.Miała ponad 2,5 promila alkoholu i opiekowała się synami - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Kętrzyn.Miała ponad 2,5 promila alkoholu i opiekowała się synami

Aktualności » Kętrzyn.Miała ponad 2,5 promila alkoholu i opiekowała się synami

Data:07.07.2013 (ost. aktualizacja 07.07.2013 19:16)
  • ilustracja do tekstu
    ilustracja do tekstu

Kętrzyńscy policjanci interweniowali w mieszkaniu, w którym pijana matka miała opiekować się dwoma 8-letnimi synami. Jak się okazało, zarówno matka, jak i babcia chłopców rzeczywiście były pijane. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwym opiekunom. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj (06.07.2013-red.) o godz. 17.30 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji został powiadomiony przez kuratora sądowego, który kontrolował rodzinę objętą nadzorem, że najprawdopodobniej nietrzeźwa matka opiekuje się swoimi dziećmi. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 39- letnią matkę oraz babcię dzieci. Pod ich opieką przebywało dwóch 8-letnich chłopców. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości matki. Alkomat wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta powiedziała, że alkohol piła dzień wcześniej i wypiła tylko pół litra wódki. Babcia chłopców uparcie twierdziła, że jest trzeźwa i nie piła żadnego alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało co innego, kobieta miała ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Chłopcy zostali przekazani pod opiekę trzeźwym opiekunom. O zaistniałym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

źródło: KWP Olsztyn