stat4u
KLASA 7B W POSZUKIWANIU ZŁOTEGO ŚRODKA - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

KLASA 7B W POSZUKIWANIU ZŁOTEGO ŚRODKA

Aktualności » KLASA 7B W POSZUKIWANIU ZŁOTEGO ŚRODKA

Data:18.03.2018(ost. aktualizacja 18.03.2018 12:07)
  • Zespół Szczęśliwa Siódemka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach/ facebook
    Zespół Szczęśliwa Siódemka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach/ facebook

Praca konkursowa w dziewięciu odsłonach przedstawia jak rozumiemy filozofię skandynawską Lagom. 9-te zdjęcie podsumowuje i pokazuje, czy rzeczywiście umiemy znaleźć złoty środek w naszym postępowaniu. Chcemy się uczyć, odpoczywać, bawić, uprawiać sport, spełniać swoje marzenia i być szczerzy wobec siebie i innych -  tak w krótkich słowach przedstawiają się uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach, którzy przystąpili do konkursu "Szwecja z klasą"

Myślą przewodnią konkursu jest szwedzka koncepcja Lagom. Czym charakteryzuje się ta koncepcja ?

Chodzi o styl życia, w którym staramy się zachować równowagę. Niczego nie powinno być ani za dużo, ani za mało, tylko w sam raz. Wspomniana równowaga dotyczy wszystkich sfer życia.

Szwedzkie powiedzenie „lagom är bäst” możemy najprościej przetłumaczyć jako  „w sam raz”. W języku szwedzkim określenie „lagom” pasuje do opisu wielu aspektów życia: wyglądu pomieszczeń, codziennej stylizacji, warunków pogodowych czy stanu ducha. Styl życia lagom to ciągłe poszukiwanie równowagi i harmonii. Aby postępować w zgodzie z lagom, warto zachowywać balans pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, znajdować czas na hobby i dla bliskich osób. Oczywiście nie da się tego osiągnąć od razu – kluczowa pozostaje metoda małych kroków oraz wprowadzania drobnych, ale znaczących, zmian.

W lagom ważne jest zdrowie w duecie z równowagą – także jeśli chodzi o dietę czy aktywność. Dlatego kierując się założeniami lagom, warto sięgać po zdrowe produkty.

 

Zachęcamy do wparcia uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach poprzez lajkowanie, udostępnianie i komentowanie.

Link do strony na portalu społecznościowym Tutaj

Red.

Oprac. na podstawie Internetu