

Korsze – Kętrzyn – Olsztyn. Sprawa Wójcików z Warnikajm powraca.
Aktualności » Korsze – Kętrzyn – Olsztyn. Sprawa Wójcików z Warnikajm powraca.
O losach rodziny Wójcików z Warnikajm walczącej z samorządem informowaliśmy wiele razy. Przypomnijmy. Rodzina z trójką małych dzieci od prawie czterech lat zmaga się ze skandalicznymi warunkami mieszkaniowymi. Za zły stan pomieszczeń burmistrz obwinia użytkowników.
W związku z pogarszającymi się warunkami mieszkaniowymi i brakiem odzewu ze strony władz samorządowych, zawiadomiliśmy kilka dni temu Sanepid. Reakcja Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego Mirosławy Tabaki była błyskawiczna. Już na drugi dzień pojawili się w mieszkaniu Wójcików Inspektorzy, którzy przeprowadzili szczegółową kontrolę wraz z wywiadem środowiskowym.
Kętrzyński Sanepid stwierdził jednoznacznie, że sytuacja wymaga podjęcia niezwłocznych i skutecznych działań rozwiązujących powstały problem stanowiący zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dzieci. Działania te popiera również Warmińsko – Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
Tomasz Dudziak
Ewa Szyszkowska-Papis
pismo.PDF, pismo PPIS w Kętrzynie z 02.07.2017r.