stat4u
Korsze. Burmistrz Korsz lekką ręką wydaje publiczne pieniądze. - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Burmistrz Korsz lekką ręką wydaje publiczne pieniądze.

Aktualności » Korsze. Burmistrz Korsz lekką ręką wydaje publiczne pieniądze.

Data:03.04.2014 (ost. aktualizacja 03.04.2014 01:52)

Burmistrz Ryszard Ostrowski zapłacił z gminnej kasy 1.230,00 zł za zamieszczenie 7 marca 2014r w bezpłatnym dodatku "Listu otwartego Burmistrza Korsz do mieszkańców". Pieniądze pochodziły z działu promocja. Dziwnie rozumiana jest promocja Gminy przez włodarza.

Wielu musi ciężko pracować przez cały miesiąc, żeby otrzymać taką wypłatę, liczni nie mają nawet tego. A Ryszard Ostrowski wydaje tysiące (nie pierwszy raz zresztą) mimo, że funkcjonuje oficjalna strona urzędu i wydawany jest biuletyn gminny, w którym miały być zamieszczane ogłoszenia zamiast w innych mediach. Tym bardziej,  że do tworzenia tego biuletynu zatrudnieni zostali nowi pracownicy aż z ... Bartoszyc i Mrągowa.

Tego samego dnia i w tym samym bezpłatnym dodatku zamieszczone zostało również ogłoszenie płatne o przetargu. Z pewnością koszt ogłoszenia to kilkaset złotych.

Jak to się ma do deklaracji burmistrza, który stwierdza w styczniowym i marcowym  numerze 1/2014 "Twojej Gminy Korsze" :  "(...) . Postanowiliśmy zaprzestać obowiązkowych publikacji płatnych ogłoszeń w innych mediach i za zaoszczędzone pieniądze założyć i zarejestrować gminną gazetę" ?

Ocenę pozostawiamy Państwu.

Tomasz Dudziak